Odwołanie imprez masowych to wyraz troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W tym trudnym dla wszystkich momencie okażmy zrozumienie i solidarność - napisał były minister sportu Witold Bańka.

Reklama

Podobny apel do swoich fanów skierowali m.in. Robert Lewandowski oraz Grzegorz Krychowiak.

Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - napisał piłkarz.

Wpis w mediach społecznościowych zamieścił Andrzej Bargiel, himalaista. Wymowne zdjęcie pojawiło się także na profilu Justyny Kowalczyk.

Żarty się skończyły. Od teraz zostajemy w domach i czekamy na rozwój wydarzeń. To nasz obywatelski obowiązek. Tylko tak możemy pomóc w zwalczeniu wirusa. Nie lekceważcie sytuacji i pomyślcie o tych, którzy są najbardziej zagrożeni - rodzicach i dziadkach - napisał Andrzej Wrona, siatkarz.

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.