Prosimy o kontakt firmy lub prywatnych przedsiębiorców o pomoc w zakupie masek z filtrami FF-P3 i samych filtrów P3 dla ratowników medycznych / pielęgniarek / lekarzy pracujących w Pogotowiu Ratunkowym Legnica w celu ich ochrony, gdyż są bezpośrednio narażeni na kontakt z osobami zarażonymi – czytamy na profilu Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Reklama

Apelujący piszą, że dobre jakościowo maski to spory wydatek, a nie wiadomo, jak wiele będzie ich potrzebnych.

Poświęcamy się i będziemy pełnili dyżury, ale musimy być też dobrze zaopatrzeni w sprzęt chroniący przed Coronavirusem. Kiedy pomoc jest potrzebna nie zastanawiamy się ani chwili, teraz sami prosimy Was o pomoc – apelują i podają numer konta do wpłat.

Przypominają też, że od kwietnia 2019 roku legnickie pogotowie ratunkowe administruje jednym z dwóch regionów operacyjnych na Dolnym Śląsku.

Pod opieką ratowników medycznych z Legnicy znajduje się obecnie ponad pół miliona ludzi z terenu powiatów lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Każdego dnia do pacjentów w regionie wyrusza siedem specjalistycznych i czternaście podstawowych zespołów ratownictwa medycznego – piszą.