W szpitalu w Wolicy zakończono pobieranie wymazów na obecność koronawirusa u ponad 70 osób, w tym 54 pacjentów. Próbki zostaną przetransportowane do Poznania. Wszyscy pacjenci i pracownicy zachowują się wzorowo i rozumieją sytuację. Wymazy pobrano bardzo sprawnie – poinformował PAP dyrektor Sławomir Wysocki.

Reklama

W niedzielę do szpitala w Wolicy k. Kalisza dotarł specjalny transport, którym przywieziono 100 sztuk kombinezonów, 100 sztuk półmasek z filtrem, 50 sztuk okularów ochronnych i 50 litrów płynu do dezynfekcji rąk. Koordynatorem akcji jest centrum zarządzania kryzysowego wojewody, które pozyskuje sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych.

Dzięki temu na razie jesteśmy dobrze zaopatrzeni – skomentował dostawę dyrektor szpitala w Wolicy Sławomir Wysocki.

Służby wojewody wielkopolskiego zadecydowały o zaopatrzeniu szpitala w sprzęt ochronny po zamknięciu placówki medycznej w sobotę przez służby sanitarne. Przyczyną było wykrycie koronawirusa u zmarłej w niedzielę 37-letniej byłej pacjentki szpitala.

Dyrektor Wysocki zapowiedział też, że do szpitala zostanie sprowadzony psycholog.

W szpitalu wprowadzono reżim sanitarny, co oznacza, że nikt nie może opuścić placówki. Obecnie przebywa w nim 65 osób, w tym 54 pacjentów. Dyrektor szpitala poinformował, że od wszystkich osób obecnych w placówce zostaną pobrane w niedzielę wymazy.

Z otoczenia 37-letniej kobiety służby sanitarne kwarantanną objęły 100 osób, w tym dzieci. Kobieta była przedszkolanką.