Zamknięcie dotyczy turystów, osób uprawiających rekreację, dla celów edukacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania a także w celach zarobkowych. Tym samym do odwołania obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania ze wszystkich szlaków turystycznych oraz ścieżek edukacyjnych - czytamy w komunikacie.

Reklama

Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu. Niestety obserwujemy bardzo dużą koncentrację ludzi na terenie parku, co sprzyja rozprzestrzenianiu się epidemii, której zasięg musimy ograniczyć. Wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie "osobno" - dodano.

Portal tvn24.pl otrzymał w weekend na platformę Kontakt24 nagranie, na którym widać turystów tłumnie odwiedzających i spacerujących po Kampinoskim Parku Narodowym.

Na filmie widać brak miejsc, w których można zaparkować auto oraz spacerowiczów, którzy nie przestrzegają zasad odległości między sobą. Nagranie zostało zarejestrowane w sobotę w miejscowości Julinek (gmina Leszno).

W kraju codziennie przybywa zakażonych koronawirusem. Obecnie jest ich już ponad pół tysiąca, a siedmiu pacjentów zmarło. Władze wciąż apelują by pozostać w domach i ograniczyć wyjścia do niezbędnego minimum.