Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała we wtorek, że klinika Przylądek Nadziei wznawia przyjęcia i wszystkie konieczne zabiegi będą w niej wykonywane.

Reklama

- Nie zmieniła się także liczba osób zarażonych SARS CoV-2. To jedno dziecko, 9-letnia dziewczynka, jej stan jest stabilny, oraz jeden pracownik kliniki, który przebywa w izolacji domowej. Wykonanych 230 testów screeningowych jest negatywnych. Wykonano je pacjentom, opiekunom i wszystkim pracownikom kliniki - powiedziała Kowalska.

Dodała, że od poniedziałku nie zmieniła się także liczba potwierdzonych przypadków zarażenia personelu w innych klinikach USK. Są to trzy osoby.

Nadal wstrzymane są przyjęcia w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej, Centralnej Izbie Przyjęć przy ul. Curie-Skłodowskiej oraz Intensywnej Terapii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej

Rzecznik poinformowała, że w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK przy ul. T. Chałubińskiego przebywa pięć osób, które mają pobrane wymazy. - Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem - dodała.