Jak informował wcześniej policjant, funkcjonariusze mińskiej komendy otrzymali sygnał o możliwości złamania zasad kwarantanny domowej przez dwóch mińszczan. Potwierdzili te informacje m.in. na nagraniach z kamer monitoringu miejskiego. Wynikało z nich, że dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat, po kontroli dokonanej przez policjantów, opuszczało swoje mieszkanie, udając się do pobliskiego sklepu.

Reklama

Policjanci wszczęli postępowanie dot. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia innych osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego, informacja o naruszeniu zasad kwarantanny została też przekazana Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu, który wszczął własne postępowanie.

Wczoraj policjanci mińskiej komendy doręczyli 26- i 27-latkowi decyzje inspektora sanitarnego, z której wynika, że za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny i lekkomyślne niweczenie wysiłków Państwa Polskiego w celu opanowania epidemii, obaj zostali ukarani maksymalnymi karami finansowymi po 30 tys. zł – przekazał w czwartek st. asp. Marcin Zagórski.

Dodał, że policjanci nieustannie apelują o przestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się. Wśród służb, które walczą ze wzrostem zachorowalności na COVID-19, są lekarze, pielęgniarki, laboranci, personel medyczny, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze i wiele innych osób. Pomóżmy im w tej walce i stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń. Epidemia minie, a dzięki naszej odpowiedzialności uratujemy zdrowie i życie naszych bliskich - zaapelował policjant.