Pomysł rodem z III Rzeszy przeraził i oburzył polityków. "Natychmiast zajmiemy się tą sprawą. Brak mi słów" - komentuje Wojciech Olejniczak. O pomyśle radnego ze swojej partii dowiedział się od dziennika.pl. Był tak zaskoczony, że poprosił o czas, by wyjaśnić ten "niewątpliwy skandal".

Reklama

Także Adam Lipiński - poseł PiS z Legnicy - jest poruszony. "To w głowie się nie mieści" - mówi dziennikowi.pl. I choć, jak przyznaje, nie zna pomysłodawcy, nie szczędzi mu krytyki. "Nie wiem, czy okresowo coś się dzieje się nie tak z jego głową, czy po prostu jest generalnie nierozgarnięty" - mówi Lipiński.

Wzburzenie wywołały ujawnione przez DZIENNIK plany radnego SLD w Legnicy Michała Huzarskiego. Jego plan zakłada ubezwłasnowolnienie niepełnosprawnych i przeniesienie ich do domu pomocy społecznej. Mieszkania i pozostały majątek miałaby przejąć gmina, a potem sprzedać. Huzarski jest wicedyrektorem ds. finansowych legnickiego szpitala, i to jego pomysł na oszczędności w służbie zdrowia.

Zadziwiające jest to, że słuchający propozycji radnego samorządowcy z komisji rady miasta nie protestowali. Głos zabrała jedynie Dorota Purga, wiceprezydent Legnicy, odpowiedzialna za opiekę medyczną i pomoc społeczną. Też nie była oburzona, powiedziała tylko, jak pisze DZIENNIK, że... nie ma możliwości prawnych, aby wdrożyć projekt w życie.