Od poniedziałku, zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, nie obowiązuje już zakaz przemieszczania się, podróżowania czy przebywania w miejscach publicznych. Można przebywać na terenach zielonych, takich jak lasy, skwery, parki, a także promenady, bulwary i plaże.

Reklama

W związku z epidemią warszawiacy nadal jednak nie będą mogli spożywać alkoholu ani na Bulwarach nad Wisłą, ani na plaży po praskiej stronie. Radni w tej sprawie byli jednogłośni. Uchwałę podjęli 19 marca, a zgodnie z jej zapisami zakaz picia alkoholu w tym miejscach obowiązuje do końca czerwca.

Jak zaznaczyła w rozmowie z PAP rzeczniczka ratusza, władze stolicy nie zamierzają poddawać tych przepisów zmianom na najbliższej sesji Rady Warszawy, a więc zakaz będzie utrzymany.

Wracamy do tego stanu, który był przed rozporządzeniem: bulwary były otwarte, ale wprowadziliśmy zakaz picia alkoholu - zaznaczyła. Jak wyjaśniła, taka decyzja ma zapobiec gromadzeniu się tam osób i wspólnym spotkaniom, które mogłyby doprowadzić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.