Informacje o tym, że u trzech pracowników stołecznego pogotowia ratunkowego wykryto koronawirusa potwierdzono w poniedziałek.

Reklama

To dwoje pracowników medycznych i jeden techniczny – powiedziała we wtorek wieczorem w rozmowie z PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie i koordynator zespołu ratownictwa medycznego Elżbieta Weinzieher.

Reklama

Jak dodała, w związku z tym, stan na godz. 17.00, w chwili, gdy wychodziła z pracy, był taki, że spośród pracowników medycznych i niemedycznych w izolacji i na kwarantannie było łącznie 38 osób. Weinzieher zaznaczyła jednak, że sytuacja w każdej chwili może się zmienić.

Ponadto Weinzieher poinformowała także, że w środę wracają do pracy dwie karetki, które zostały wcześniej wyłączone. To karetki z Marywilskiej i z Bemowa. "Poza tym wszystkie karetki pracują normalnie" – zaznaczyła.

We wtorek wieczorem RMF24.pl poinformowało, że "24 kolejnych pracowników stołecznego pogotowia ratunkowego – z Bemowa – trafiło na kwarantannę, taką decyzję podjął sanepid". "W sumie w wojewódzkiej stacji odizolowane są już 82 osoby: wszystkie miały kontakt z trzema pracownikami pogotowia, zakażonymi koronawirusem" – podało RMF.