Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu przekazała, że zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali po godzinie 15. Paliły się pomieszczenia na poddaszu murowanej dwukondygnacyjnej kamienicy.

Reklama

Pożarem objęte było jedno pomieszczenie, a po wejściu do środka okazało się, że pali się tam w zasadzie tylko łóżko. Na nim strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety – dodała Barbara Majdak.

W budynku mieszkało 13 osób. 10 zostało ewakuowanych, a dwie osoby - starsza kobieta leżąca pod aparaturą tlenową oraz jej syn zostali w środku. Ich życiu nic nie zagrażało, ponieważ ogień nie objął innych pomieszczeń – powiedziała.

W pożarze ucierpiały także dwie inne osoby – to kobieta, która podtruła się dymem oraz mężczyzna mieszkający w kamienicy próbował dostać się do mieszkania, w którym wybuchł pożar, na skutek czego rozciął sobie rękę. Pogotowie ratunkowe udzieliło im pomocy na miejscu. Nie wymagali dalszej hospitalizacji – podkreśliła Majdak.

Reklama

Akcja gaśnicza już się zakończyła, ale na miejscu pracuje między innymi policja pod nadzorem prokuratora. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.