Jak przekazał Trzaskowski, zgodnie z wytycznymi rządowymi w jednej grupie przedszkolnej może być 12 dzieci. Sami jednak musieliśmy przygotować dokładne procedury bezpieczeństwa, które wprowadzimy w życie w placówkach - dodał.

Reklama

Miasto zakupiło na rzecz przedszkoli i żłobków 3 mln środków ochrony osobistej, 3 mln par rękawiczek, 320 tys. masek, 20 tys. przyłbic ochronnych i 3,5 tys. fartuchów. Jest to niezbędny asortyment, by zabezpieczyć personel obiektów - podkreślił Trzaskowski.

W sprawie otwarcia ośrodków sportowych w zamkniętych przestrzeniach, prezydent przekazał, że ratusz wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracował zalecenia dla obiektów sportowych. Do 13 maja mamy nadzieję otrzymać od rządu aprobatę wytycznych - dodał.

Trzaskowski zaznaczył, że w ciągu ostatnich siedmiu dni poddano ozonowaniu 1000 obiektów, z czego w miniony weekend w ten sposób oczyszczono 270 placów zabaw w przedszkolach i żłobkach.

Jak przypomniał prezydent Warszawy, w poniedziałek otworzono biblioteki, w związku z czym w mieście obecnie funkcjonuje 80 proc. ze stołecznych placówek bibliotecznych. Trwają również prace nad zasadami bezpieczeństwa dla schroniska dla zwierząt na Paluchu, żeby w piątek można było je otworzyć dla wolontariuszy. Warszawskie zoo zaś zostanie zamknięte do momentu otrzymania specjalnych wytycznych ze strony rządu.