Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy kraju okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C; chłodniej nad morzem i krańcach północno-wschodnich od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Największe porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. C do 8 st. C; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, szczególnie na północnym wschodzie, przelotne opady deszczu; w Sudetach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 12 st. C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, około 16 st. C w centrum, do 20 st. C w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, okresami na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i miejscami na północnym wschodzie porywy wiatru do 55 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 15 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, pod wieczór słabnący, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna około 5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę w stolicy na ogół zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 16 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.