Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W poniedziałek na północy oraz w centrum zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11 st.C, 12 st.C na Pomorzu Gdańskim i północnym wschodzie do 20 st.C, 21 st.C na południu i południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, w północnej połowie kraju w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w Karpatach małe. Na północy, północnym wschodzie oraz miejscami w centrum przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 7 st.C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich do 10 st.C nad morzem i 11 st.C miejscami w centrum oraz na południu, chłodniej tylko na Podhalu, około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie kraju okresami porywisty, nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy i w centrum, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st.C, 13 st.C na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 20 st.C, 22 st.C miejscami na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie pochmurno. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna około 16 st.C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, stopniowo słabnący, zachodni, pod wieczór też południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, po północy możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, po północy porywisty, początkowo południowo-zachodni, potem zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.