Wydział Komunikacji Społecznej CBA w informacji przesłanej PAP poinformował, że zatrzymani to prezes zarządu, udziałowiec oraz prokurent spółki, która uczestniczyła w karuzeli podatkowej.

Reklama

W ramach śledztwa agenci CBA przeszukali miejsca związane z działalnością zatrzymanych. Z ich ustaleń wynika, iż w latach 2013 – 2016 spółka wystawiła ponad 6000 fałszywych faktur VAT za rzekomy obrót paliwami płynnymi na kwotę ponad 930 milionów. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych - podało CBA.

Biuro poinformowało, że zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy.

CBA zaznaczyło, że zatrzymanie trzech osób jest kolejną odsłoną śledztwa, o którym informowało w listopadzie ubiegłego roku - wtedy na terenie całego kraju w sprawie tzw. mafii paliwowej zatrzymano 9 osób. Rozbita w ten sposób grupa przestępcza naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku VAT na kwotę ponad 700 milionów złotych.