Mężczyźni zatrzymani przez policjantów na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krakowie-Podgórzu są podejrzani o popełnienie oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.

Reklama

W efekcie trwających ponad 20 godzin przeszukań domów w Krakowie i na Śląsku policjanci zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy, w tym mienie zakupione przez podejrzanych za środki pochodzące z działalności przestępczej oraz co najmniej 2 miliony złotych.

Dodatkowo w trakcie przeszukania domu, w Krakowie, jednego z podejrzanych funkcjonariusze ujawnili, a następnie zabezpieczyli, ponad 80 zwierząt, różnych gatunków, będących pod ścisłą ochroną, m.in. takich jak: ptaszniki, skorpiony, warany, boa dusiciele, pytony i grzechotniki. Policjanci będą ustalać kwestie legalności ich posiadania.

Wobec jednego z mężczyzn Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował, na wniosek prokuratury, tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Wobec drugiego - środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Z uwagi na obecny etap śledztwa, możliwość zaangażowania w przestępczy proceder innych osób, rozwojowy charakter sprawy, zarówno policja, jak i prokuratura nie może podać szczegółowych informacji dotyczących samej działalności podejrzanych – podkreślił rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.