Jak poinformowała sierż. szt. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z placów budowy. Według ustaleń policji, obywatel Gruzji przyszedł do swojego znajomego pracującego na budowie i na oczach jego kolegów z pracy zadał mu cios nożem w brzuch.

Reklama

Poszkodowany z urazem jamy brzusznej został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację - podkreśliła policjantka dodając, że funkcjonariusze przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania - podała.

Wskazała, że zaledwie kilka dni po zdarzeniu policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek wracając z pracy rozpoznał sprawcę na ulicy i go zatrzymał.

Na podstawie zebranych w sprawie materiałów, w prokuraturze przedstawiono 46-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogły być pieniądze - dodała.

Decyzją sądu obywatel Gruzji został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za czyn, o który jest podejrzany, może mu grozić dożywocie.