Hudzik, który kierował już śląskim sanepidem w latach 2009-15, od poniedziałku zastąpi Urszulę Menderę-Bożek. Województwo śląskie od kilku tygodni jest regionem z największą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju.

Reklama

Grzegorz Hudzik jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi. Od 1999 r. związany z Państwową Inspekcją Sanitarną. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Higienicznego w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Autor i współautor wielu publikacji w zakresie zdrowia publicznego.

Według ostatnich danych z sobotniego popołudnia w woj. śląskim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to 8 151. Wyzdrowiało dotąd 1 779 chorych, zmarło – 206. W ostatnich godzinach byli to: 62-letnia kobieta z Bytomia oraz 67-letni mężczyzna z Katowic, którzy zmarli w szpitalu w Raciborzu.

W kwarantannie domowej przebywa obecnie 9 797, a pod nadzorem epidemiologicznym – 11 163 osób. Dotychczas w regionie przebadano 80 120 próbek, z czego w ciągu ostatniej doby – 2 244.