28 pracowników ze żłobka na warszawskiej Woli z negatywnym wynikiem na Covid-19

Reklama

W piątek u jednego z dzieci w żłobku przy ul. Ożarowskiej na Woli wykryto koronawirusa. Inspekcja sanitarna nie podjęła decyzji o zamknięciu całego żłobka, ale zamknięto grupę, do której chodziło chore dziecko. Chodzi o grupę 11 maluchów.

Jak przekazała w poniedziałek Karolina Gałecka, w związku z tym władze Warszawy zdecydowały, że przebadany zostanie cały personel żłobka. U 28 pracowników nie stwierdzono Covid-19. Czekamy jeszcze na wyniki testów trzech osób z bezpośredniego kontaktu – dodała.

Koronawirus w radomskim żłobku

Na razie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu potwierdziła pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa u siedmiorga dzieci uczęszczających do żłobka przy ul. PCK w Radomiu. Mamy również informację, że koronawirus wystąpił u ośmiorga (spośród) rodziców tych dzieci – przekazała PAP rzeczniczka magistratu.

Reklama

W sumie, przed wykryciem koronawirusa u pierwszej osoby, do żłobka uczęszczało 28 dzieci.

Reklama

Żłobek przy ul. PCK w Radomiu został zamknięty pod koniec maja po zgłoszeniu przez jedną z pracownic podejrzenia zakażenia koronawirusem. Kobieta poinformowała, że poza pracą mogła mieć kontakt z osobą, u której wynik badania okazał się pozytywny.

W sobotę badania potwierdziły, że pracownica żłobka jest zakażona. W środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu przekazała, że u czwórki dzieci wynik badania na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny. Zaraziło się także kilkoro rodziców.

Jak się okazało, jeden z rodziców dziecka z pozytywnym wynikiem to pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS, którzy mieli kontakt z tą osobą, zostali zgłoszeni do sanepidu i od nich także zostały pobrane wymazy – poinformowała Piechota-Kaim.

W domowej izolacji przebywa obecnie 18 pracowników MOPS-u. W piątek placówka nie przyjmowała wniosków od klientów, czynna była tylko kasa.

Żłobek przy ulicy PCK został otwarty po tym, jak rząd dał samorządom taką możliwość, a Główny Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowe wytyczne. Władze miasta podkreślają, że wszystkie ich zalecenia zostały w żłobku wypełnione i placówka została w odpowiedni sposób przygotowana na powrót dzieci.