Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w wyniku wypadku autobusu komunikacji miejskiej na moście Grota-Roweckiego w Warszawie 20 osób jest rannych, jedna osoba zginęła. Jak dodała, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w związku z wypadkiem natychmiast przerwał urlop i jest już w drodze do Warszawy.

Reklama

Na miejscu działa 10 zespołów naziemnych i jeden zespół lotniczy - mówi PAP Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans.

10 poszkodowanych jest aktualnie w transporcie do szpitali. Cały czas na miejscu działają służby. Jedna osoba zmarła. Niestety liczba poszkodowanych wzrasta - dodała Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans.

"Dramatyczny wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus przegubowy spadł z mostu. Jest wiele ofiar. Na miejscu trwa akcja ratownicza, są wszystkie służby. Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.