Jak podała prokurator, zatrzymany został doprowadzony, jednak nie rozpoczęły się jeszcze czynności z jego udziałem.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Dariusza Zawadkę, dowódcę jednostki wojskowej GROM w latach 2008-2010, w związku z podejrzeniem korupcji. W związku z tą samą sprawą - podejrzeniem korupcji, kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy - zatrzymany został także Sławomir Nowak, b. poseł PO, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013 a w latach 2016-2019 kierujący Państwową Służbą Dróg Samochodowych Ukrainy – Ukrawtodor. Trzeci zatrzymany to gdański przedsiębiorca Jacek P.

Reklama

Jacek P. i Sławomir Nowak są przewożeni z Gdańska do prokuratury w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty. Prokurator Mirosława Chyr dodała, że śledczy będą także analizować przedmioty zabezpieczone podczas przeszukań. W tej sprawie przeszukano 30 miejsc.

Zatrzymania to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.