Podejrzani zostali zatrzymani przez policję w czwartek i piątek. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani podając się za osoby najbliższe, wyłudzili od dwóch seniorów 40 tys. zł. Do zdarzeń doszło w Skarżysku Kamiennej i Wąchocku w dniach 10 i 23 lipca.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Jeden z mężczyzn w rozmowie telefonicznej z pokrzywdzonymi przekonywał o tym, iż jest członkiem najbliższej rodziny. Następnie informował, że potrzebuje dużej ilości gotówki, ponieważ jest w kryzysowej sytuacji. Dodawał, że nie może odebrać pieniędzy i zgłosi się po nie inna osoba. W dwóch przypadkach seniorzy uwierzyli i przekazali swoje oszczędności – przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Natomiast podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia dwóch oszustw. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował wczoraj do Sądu Rejonowego w Skarżysku Kamiennej wobec obu podejrzanych wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Dziś Sąd oba te wnioski uwzględnił w całości – powiedział.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.