Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał PAP, że zwłoki znaleziono przy torach kolejowych w gminie Golina w sobotę ok. godz. 21. - Ciało było w stanie znacznego rozkładu, dlatego zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok, żeby poznać przyczynę śmierci mężczyzny – powiedział.

Reklama

Strażacy ochotnicy z Goliny poinformowali w mediach społecznościowych, że rozebrane zwłoki znajdowały się w krzakach, tuż przy nasypie kolejowym w okolicach stacji kolejowej Spławie.

- Strażacy biorący udział w popołudniowej akcji, gdy zapaliły się hamulce lokomotywy (na trasie Warszawa-Berlin – PAP), zupełnym przypadkiem natrafili na dokumenty leżące w pobliżu torów kolejowych. Wyczuwalna była również specyficzna, silna woń ludzkich zwłok w stanie rozkładu. Późniejsze czynności policji i poszukiwania prowadzone przez policjantów i strażaków doprowadziły do odnalezienia ludzkiego ciała – podali ratownicy.

Strażacy podali, że według nieoficjalnych źródeł zmarły to 45-letni obywatel Ukrainy. - Nie potwierdzam tych informacji – powiedział PAP oficer prasowy konińskiej policji.