Jak poinformował aspirant Roman Aleksandrowicz z rudzkiej policji, w niedzielę po południu na ul. Kokota kierujący motocyklem wpadł pod nadjeżdżający samochód marki skoda. Ten motocykl potem odbił się jeszcze i uderzył w idącą po ulicy pieszą – zaznaczył policjant.

Reklama

Dwie osoby, to jest kierowca skody i piesza, trafiły do szpitala z ogólnymi obrażeniami; obecnie jeszcze czekają na wyniki konsultacji. Kierowca motocykla, reanimowany na miejscu, niestety zmarł – wskazał asp. Aleksandrowicz.

Pytany o przyczynę zderzenia przekazał relację kierowcy skody, według którego motocyklista miał się przewrócić. Przewrócił się i wpadł pod nadjeżdżający samochód – uściślił policjant.

Wcześniej w niedzielę policja informowała o śmierci dwóch podróżujących motocyklem osób w Kocierzu Moszczanickim, na łuku drogi 981 łączącej Andrychów i Żywiec.

Ze wstępnych ustaleń żywieckiej policji wynika, że kierujący motocyklem na łuku zjechał na przeciwległy pas, otarł się o osobową hondę, a następnie czołowo zderzył się z renault clio. Podróżujący motocyklem mężczyzna oraz kobieta wpadli do rowu.

Pomimo prób reanimacji, podejmowanych m.in. przez ratowników z lotniczego pogotowia, nie udało się uratować poszkodowanych.