O tym, ze zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie poinformował PAP dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie Krzysztof Kuriata. Kilkanaście osób będzie na kwarantannie – dodał Kuriata.

Reklama

Rzecznik prasowy szkoły Mariusz Piotrowski poinformował PAP, że sytuacja ta nie niesie ze sobą zagrożenia dla większej liczby funkcjonariuszy.

Od marca szkolenia odbywają się online. Obecnie w szkole jest nieco ponad 40 osób, ale one także nie przychodzą na tradycyjne zajęcia tylko siedzą w pokojach i szkolą się zdalnie – powiedział Piotrowski.

Rzecznik dodał, że słuchacze policyjnej uczelni w czasie nauki nie patrolują miasta ani w żaden inny sposób nie mają kontaktu z obywatelami.

Do szkoły nie można wejść, ot tak, z ulicy, wymagane są przepustki, chodzimy w maseczkach, teren uczelni jest systematycznie odkażany. Nie ma żadnych powodów do obaw czy niepokojów – zapewnił Piotrowski.

Z powodu pandemii w tym roku w Szczytnie nie odbędą się obchody święta policji w tradycyjnej formie, czyli nie będzie apelu na placu apelowym. Jeśli ktoś dostanie awans, to otrzyma tę informację i gratulacje mejlem – powiedział Piotrowski.