Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedli w Głogowie.

Jak przekazał st. asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji, do bawiących się na placu zabaw dzieci podbiegł pies rasy amstaff i zaatakował 10-letnią dziewczynkę. Obrażenia jakie powstały u dziewczynki na skutek pogryzienia nie zagrażają jej życiu, jednak były na tyle poważne, że wymagana była hospitalizacja – powiedział.

Policjanci dotarli do właściciela czworonoga, którym okazał się 43-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna tłumaczył, że do zdarzenia doszło, gdy otworzył drzwi swojego mieszkania, a pies wykorzystując sytuację, wybiegł z niego i bardzo szybko znalazł się na dworze. Za nim wybiegł też właściciel – przekazał policjant.

Reklama

Podczas zatrzymania mężczyzny okazało się też, że jest nietrzeźwy, w organizmie miał blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Pies natomiast został poddany obserwacji przez lekarza weterynarii.

Obecnie głogowscy policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do roku pozbawienia wolności.