Biuro prasowe poznańskiej kurii poinformowało w środę, że zdarzenie miało miejsce w Kamionkach we wtorek po południu. Zajście zrejestrowały kamery monitoringu. Na zamieszczonym w mediach społecznościowych Archidiecezji Poznańskiej filmie widać mężczyznę uciekającego ze skarboną. Chwilę potem widać też osobę goniącą złodzieja.

Reklama

Byłem w zakrystii, robiłem porządki, usłyszałem hałas. Gdy wszedłem do kaplicy, zobaczyłem, że nie ma skarbony. Przez okno zauważyłem, że biegnie z nią jakiś facet. Zacząłem go ścigać. Uciekający na mój widok przewrócił się, wyrzucił skarbonę i pobiegł dalej, tam, gdzie jechała też już policja, którą wezwałem w trakcie pogoni – powiedział PAP ks. Jakub Lechniak.

Kuria podała, że z informacji przekazanych przez policję wynika, że sprawca jest dobrze znany stróżom prawa; specjalizuje się w okradaniu kościołów w Poznaniu i w okolicy.

Reklama

Proboszcz z Kamionek od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem maratonów organizowanych w Polsce i w Europie.

Ks. Lechniak przyznał, że dobra kondycja przydaje się w życiu nie tylko do gonienia złodziei. Powiedział PAP, że biega trzy razy w tygodniu, ma czas na godzinne treningi.