Jak dodała, "ogromne poparcie, jakim partyjne #StopFurChallenge cieszy się w mediach społecznościowych, to kolejny jasny sygnał świadczący o tym, że ludzie nie będą dłużej akceptować bestialskiego przetrzymywania i zabijania zwierząt w imię mody".

Reklama

Głażewska zwróciła uwagę, że niedawno opublikowane wyniki śledztwa dotyczącego "szokujących" warunków na polskich fermach futrzarskich "wywołały oburzenie".

Przerażające obrazy mówią same za siebie i są całkowicie sprzeczne z PR-em branży futrzarskiej, która sieje kłamstwo o tym, że futro jest produktem +naturalnym+ czy pochodzącym od zwierząt utrzymywanych w warunkach wysokiego dobrostanu - wskazała. Nie ma nic naturalnego w upchanych w klatkach zwierzętach, które mają otwarte rany i widać, że cierpią psychicznie - dodała.

Dołączamy się do wezwania prezesa Jarosława Kaczyńskiego do wszystkich polskich partii politycznych o wsparcie postępowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości na rzecz zwierząt i zakazu hodowli zwierząt na futra - oświadczyła.

Reklama

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt, czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński. To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - zachęca prezes PiS.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek, prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

Reklama

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Humane Society International (HSI) to międzynarodowa organizacja założona w 1991 roku zajmująca się ochroną zwierząt i walką o ich bardziej humanitarne traktowanie. Humane Society International wraz z organizacjami partnerskimi stara się wypracować długoterminowe rozwiązania typowych problemów zwierzęcych i promować zasady etyki, szacunku i współczucia dla wszelkiego życia. Jest jedną z najbardziej znanych organizacji tego typu na świecie.