Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na środę i czwartek, 7-8 października.

Reklama

W porządku obrad tego posiedzenia Sejmu jest m.in. pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2021r., planowane jest też m.in. głosowanie w sprawie powołania nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

W poniedziałek wicemarszałek Sejmu, poseł KP-PSL Piotr Zgorzelski oraz poseł PiS Przemysław Czarnek, który ma zostać ministrem edukacji i nauki, poinformowali, że są zakażeni koronawirusem.

W związku z informacją, że Czarnek jest zakażony koronawirusem inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne, w ramach którego na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier, minister aktywów państwowych, poseł Jacek Sasin, minister edukacji, poseł Dariusz Piontkowski, szef kancelarii premiera, poseł Michał Dworczyk oraz wiceminister klimatu, poseł Jacek Ozdoba.

Reklama

Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w ubiegły czwartek brał udział w spotkaniu przedstawicieli ugrupowań tworzących większość senacką, które dotyczyło noweli ustawy o ochronie zwierząt. Uczestniczyli w nim także m.in. posłowie: szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, KO - Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Lewicy - Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski. Politycy PSL poinformowali, że Kosiniak-Kamysz miał w niedzielę przeprowadzony test na obecność koronawirusa i wynik jest negatywny.

W niedzielę Zgorzelski wraz z posłem Radosławem Foglem z PiS, poseł Sławomirem Neumannem z KO, posłem Maciejem Gdulą z Lewicy, poseł Arturem Dziamborem z Konfederacji i doradcą prezydenta Pawłem Sałkiem w porannym programie w Polsat News. Poseł Dziambor napisał w poniedziałek na Twitterze, że został skierowany na kwarantannę.