W ciągu najbliższych godzin na wskazanym obszarze będą utrzymywały się mgły powodujące ograniczenie widzialności lokalnie do 100-200 m – ostrzega IMGW.

Reklama

IMGW informuje także o możliwych intensywnych opadach deszczu na południu kraju w powiatach: żywieckim, suskim, nowotarskim, myślenickim, limanowskim, tatrzańskim, nowosądeckim i w Nowym Sączu.

Jak informuje IMGW Europa Północna oraz Bałkany są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest w zasięgu klina wyżowego znad Europy Zachodniej. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza pod wieczór na zachodzie. Miejscami opady deszczu, jedynie na Podkarpaciu jeszcze o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 13°C na południowym wschodzie do 17°C na północnym wschodzie; w obszarach podgórskich od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich, pod wieczór skręcający na zachodzie na południowy.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie i północy zachmurzenie duże, na północnym wschodzie w pierwszej połowie nocy z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze pogodnie. W północno-zachodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. Na wschodzie i południu lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5°C na południowym wschodzie, 9°C w centrum, do 12°C na zachodzie; w obszarach podgórskich Beskidów od 3°C do 5°C, choć lokalnie w kotlinach górskich spadek temperatury do 1°C. Wiatr słaby, od zachodu wzmagający się do umiarkowanego, a nad morzem dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni, jedynie początkowo na wschodzie.

W piątek na zachodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu na północnym zachodzie również z rozpogodzeniami i miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C na północy do 18°C na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 16°C. Wiatr słaby, zachodni, pod wieczór skręcający na południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 8°C. Wiatr słaby, początkowo południowo-zachodni, potem południowy. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni.