Do zdarzenia doszło w środę na jednym z opolskich osiedli. Według przedstawionej przez policję wersji, mężczyzna szedł przez osiedle nie zasłaniając twarzy i nosa. Gdy policjanci zwrócili mu uwagę na konieczność przestrzegania przepisów, mężczyzna zareagował agresją.

Reklama

"W tym przypadku 46-latek od samego początku przeprowadzanej interwencji ignorował funkcjonariuszy, zastraszał i nie reagował na ich polecenia. Był agresywny, a w trakcie czynności uderzył policjanta w twarz, zerwał czapkę z jego głowy i rzucił nią o maskę samochodu (...). Kolejny raz odmówił podania swoich danych, następnie zaczął kopać funkcjonariuszy i uderzać ich pięściami usiłując zamknąć drzwi swojego samochodu" - poinformowało biuro prasowe KWP.

Ze względu na rosnącą agresję przechodnia, policjanci wezwali wsparcie. Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie ustalono jego tożsamość i sprawdzono stan trzeźwości. Ponieważ okazało się, że jest pijany, czynności procesowe z jego udziałem przełożono na czwartek. Jak informuje policja, zatrzymany musi się liczyć z zarzutem z art. 222 kodeksu karnego tj. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Reklama