Centralne Biuro Śledcze Policji zaangażowane było w ostatnim czasie w realizacje wymierzone w przestępczość narkotykową – poinformowała PAP rzeczniczka biura, nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Reklama

- W powiecie sochaczewskim funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę amfetaminy i zatrzymali trzy osoby. Na prywatnej posesji w budynkach gospodarczych i w domu funkcjonariusze znaleźli 4,8 kg amfetaminy, ponad 300 tabletek ecstasy i marihuanę. Zabezpieczono także przedmioty mogące służyć do produkcji amfetaminy – podała policjantka. Prokuratura Okręgowa w Płocku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie poinformowała, że prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych i sąd podzielił argumentację oskarżyciela.

Kolejne laboratorium CBŚP zlikwidowało na początku października, na terenie obiektów rolno-przemysłowych na obrzeżach Łodzi. Wytwarzano w nim BMK, prekursor służący m.in. do produkcji amfetaminy. Policjantów z biura śledczego wspierali antyterroryści z Łodzi.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt laboratoryjny, 15 litrów BMK oraz płynną amfetaminę. Ponadto ujawniono łącznie kilkaset kilogramów różnego rodzaju kwasów i innych odczynników wykorzystywanych do produkcji narkotyków – przekazała PAP nadkom. Jurkiewicz.

Oględziny fabryki trwały kilkanaście godzin. Wzięli w nich udział eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz techników kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i prokurator z Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew.

W laboratorium zatrzymano trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty wytwarzania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

- Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy – podał we wtorek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.