W ten sposób odniósł się on do orzeczenia TK, że przepis ustawy o planowaniu rodziny zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Reklama

Kiedy abp Jędraszewski na początku mszy św. poinformował o decyzji TK w sanktuarium św. Jana Pawła II, rozległy się brawa.

Reklama

- Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość. Uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin – mówił metropolita krakowski.

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci – powiedział abp Jędraszewski.

Reklama

Dodał, że ruch ten do ostatniej chwili był wspomagany wielką modlitwą zanoszoną do Boga.

- Bóg Wam zapłać. Bóg zapłać wszystkim za te szlachetne działania – dodał metropolita krakowski.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W sanktuarium na Białych Morzach trwają uroczystości odpustowe.