Przepraszamy za dzisiejszy wpis, umieszczony w kalendarium historycznym #JasnaGora. Naszą intencją było przypomnienie jak codzień bolesnego faktu historycznego z 1940 r. Słuszna reakcja użytkowników mediów spowodowała usunięcie wpisu. Dziękujemy za życzliwe zwrócenie uwagi - napisali na jasnogórskim Twitterze ojcowie paulini - gospodarze częstochowskiego sanktuarium.

Reklama

Wcześniej - w ramach przypominania wydarzeń historycznych związanych z Jasną Górą - napisano, iż 27 października 1940 roku sanktuarium jasnogórskie zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do spraw Umacniania Niemczyzny.

Twitter

Przywódca hitlerowski był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów - głosił tweet. Wpis ilustrowały dwa zdjęcia z wizyty sprzed 80 lat.

Częstochowskie sanktuarium jest aktywne na Twitterze. Na profilu JasnaGoraNews codziennie pojawiają się nowe wpisy dotyczące nie tylko bieżących wydarzeń w klasztorze, ale także faktów historycznych związanych z Kościołem i Jasną Górą - w tym upływających rocznic.

Reklama