Jak poinformowała PAP mł. asp. Anna Balińska z policji w Ostródzie, w minioną środę około godz. 17.30 policyjny patrol zauważył mężczyznę wieszającego transparent na ogrodzeniu kościoła przy ul. Sienkiewicza.

Reklama

Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że na transparencie, który próbował wywieszać, jest symbol faszystowski. Mężczyzna miał przy sobie drugi taki transparent - powiedziała.

Wyjaśniła, że w obu przypadkach było to pocięte prześcieradło z ręcznie namalowaną swastyką i napisami. O treści napisów nie informujemy - zaznaczyła policjantka.

49-letni mieszkaniec Ostródy został zatrzymany, a należące do niego transparenty zabezpieczone do sprawy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miało blisko 2 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia, kiedy wytrzeźwiał przedstawiono mu zarzuty propagowania faszyzmu.

Reklama

Przyznał się, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności - przekazała mł. asp. Balińska.