Jak przekazał komisarz policjanci dbają o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych wynikających ze staniu epidemiologicznego. W związku z zamknięciem cmentarzy sprawdzamy, jak to jest realizowane. Nie mieliśmy tu wielu interwencji. Ale na przykład w Konstancinie-Jeziornej doszło do dość nietypowego zdarzenia - poinformował policjant.

Reklama

Wskazał, że w niedzielę około godziny 14 trzech mężczyzn miało przecinać kłódki zawieszone na cmentarnych bramach. Mężczyźni w wieku od 31 do 37 lat zostali zatrzymani w okolicach cmentarza przy ul. Chylickiej - powiedział, dodając, że w ich samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli specjalistyczne nożyce do cięcia metalu.

Prawdopodobnie mężczyźni usłyszą zarzut zniszczenia mienia oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób - dodał policjant.

Za te zarzuty może grozić do ośmiu lat więzienia.

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że z powodu pogarszającej sytuacji epidemiologicznej w kraju w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada wszystkie cmentarze będą zamknięte.