"W Warszawie ktoś do nazwy "aleja Jana Pawła II" dopisał słowo "ofiar". Teraz jest "aleja ofiar Jana Pawła II". To był wybryk, ale w internecie trwa zbiórka podpisów w sprawie zmiany patrona ulicy. W innych miastach pojawiają się podobne akcje" - czytamy.

Reklama

Ks. Boniecki w "Tygodniku Powszechnym"” zauważa, że w polskiej historii był już jeden przypadek odebrania ulicy papieżowi.

"W Warszawie ulicę noszącą od 1770 r. nazwę "Piękna" w 1932 r. przechrzczono na ulicę Piusa XI. Achille Ratti, przyszły Pius XI, od 1918 r. był wizytatorem apostolskim w Polsce i na Litwie, a w latach 1919-21 pierwszym nuncjuszem w niepodległej Polsce. (...) Za życzliwość dla Polski w czasie pontyfikatu otrzymał w roku 1932 ulicę Piękną. Ul. Piusa przetrwała okupację jako "Piusstrasse” – czytamy.

Reklama

Ks. Wachowiak o ks. Bonieckim: Broni Nergala i Margot

"Ks. Boniecki o świętym Janie Pawle II: "Nie podpiszę listu w jego obronie". Duchowny, który broni Nergala, mężczyznę o pseudonimie Margot, twierdzi, że to dla prawdy. Piłat też coś o prawdzie mówił" - napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak odnosząc się do tekstu Bonieckiego.