Sytuację, jak podaje Onet.pl, opisał bloger.

Reklama

Od 26 listopada 2020 r. na terenie Mszany Dolnej oraz ościennych gmin obowiązuje zakaz spotkań bez względu na liczbę osób na podstawie tzw. Prawa Wiesia, tj. rozporządzenia komendanta mszańskiej policji komisarza Wiesława Czamary. Byłem jedną z trzech osób, na których komendant testował swoje nowe prawo - napisał Bartek Zrobek, podróżnik z Mszany Dolnej.

Koło mojego domu czekały już cztery radiowozy, a na Rynku jeszcze jeden oraz prawdopodobnie jeden nieoznakowany - czytamy na blogu.

Policja poinformowała uczestników, że obowiązuje zakaz spotkań bez względu na liczbę osób. Uczestniczący w demonstracji zostali także poinformowani o tym, że kontynuacja protestu będzie równoznaczna z popełnieniem wykroczenia. Bloger poprosił o podstawę prawną, gdy funkcjonariusze chcieli wylegitymować uczestników.

Demonstracji sprzeciwili się.

Poinformowałem pana Wiesia, iż w przypadku zażalenia do prokuratury i wszczęcia postępowania wyjaśniającego będzie zawieszony w obowiązkach, a jego pensja obniżona o 50 proc. Jak też przypomniałem mu tekst roty policyjnej - czytamy na blogu uczestnika zgromadzenia.