Z informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA wynika, że ok. godz. 15.30 służby kolejowe stwierdziły usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Awaria dotyczy odcinka pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Wschodnia. Na miejscu pracują służby techniczne PKP PLK, które usuwają awarię.

Reklama

Zmiany w komunikacji w obrębie warszawskiego węzła kolejowego mogą sięgać od kilku, do 15 minut. Informacje na temat zmian przekazywane są na bieżąco pasażerom na stacjach i na przystankach - powiedział PAP Karol Jakubowski z PKP PLK.

Zapytany o orientacyjny czas usunięcia usterki, zaznaczył, że na chwilę obecną służby nie przekazały informacji odnośnie przywrócenia rozkładu jazdy pociągów.

Najważniejsze jest to, że ta komunikacja jest utrzymana. Zależy nam na tym, aby pasażer otrzymywał jak najbardziej aktualną i bieżąca informację na temat komunikacji w Warszawie - dodał.

O utrudnieniach w kursowaniu swoich pociągów poinformowały również Koleje Mazowieckie. Jak wskazano w komunikacie przewoźnika, utrudnienia dotyczą ruchu pociągów na linii średnicowej dalekobieżnej i podmiejskiej na wspomnianym odcinku.

Koleje Mazowieckie informują, że w związku z awarią niektóre pociągi mogą być opóźnione lub odwołane. Mogą również kursować w skróconej relacji, lub kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy.

Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów dostępne są na stronie www.portalpasazera.pl.