Jak przekazał rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert, ponieważ informacje o ograniczeniach w poruszaniu się w sylwestrową noc zostały podane na konferencji prasowej ministra zdrowia w czwartek, jeszcze nie ma decyzji o tym, czy w Warszawie zostaną wprowadzone zmiany w transporcie.

Reklama

I tak nie zakładaliśmy, że będzie jak dotychczas w sylwestra, kiedy zwiększaliśmy ilość środków transportu na ulicach, ale na razie jeszcze analizujemy, czy i jakie zmiany wprowadzimy. Potrzebujemy wydanego rozporządzenia, bo na razie odbyła się jedynie konferencja prasowa rządu - powiedział.

Dodał, że ruch transportu miejskiego raczej nie zostanie całkowicie wstrzymany. Należy pamiętać, że są osoby, które tego dnia normalnie pracują i kończą swoje zmiany wieczorem, a nawet później - zaznaczył.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. (do końca przerwy szkolnej) zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa – będą dodatkowe obostrzenia m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i czasowy zakaz przemieszczania się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia pomiędzy godz. 19 a 6 rano.