Zachodnie oraz południowe krańce kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów znad północnego Atlantyku oraz północnej Afryki. Polska jest w zasięgu niżu przemieszczającego się wzdłuż wybrzeża, w strefie oddziaływania układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa powietrze polarne morskie, przejściowo ciepłe. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać.

Reklama

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, pod koniec dnia na wybrzeżu i Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Suma opadów na południu i południowym wschodzie do 15 mm, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie do 10 st. w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wzmagający się nad morzem i na terenach podgórskich do dość silnego, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie. W Sudetach porywy do 80 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

W górach porywy do 65 km/h

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i na północy kraju w śnieg. W górach i na terenach podgórskich opady śniegu. Na krańcach południowych przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od 0 st. do 3 st., lokalnie na Pomorzu minus 1 st., na terenach podgórskich od minus 2 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, z upływem nocy słabnący, z kierunków zachodnich i północnych. W Sudetach porywy do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h.W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, początkowo na zachodzie kraju także deszczu. W górach i na terenach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st., na terenach podgórskich od minus 2 st. do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.