Straż pożarna zgłoszenie o pożarze w Dzięciołówce dostała po godz. 8 rano. Z informacji wynikało, że płonie placówka opieki społecznej, dlatego w pierwszej fazie akcji na miejsce wysłanych zostało osiemnaście zastępów strażaków. Okazało się, że pali się przybudówka o konstrukcji drewnianej, przylegająca do głównego obiektu, murowanego - w ocenie strażaków spłonęła niemal doszczętnie.

Reklama

Spłonęły stołówka i świetlica

Miejsce to, o powierzchni niespełna 50 metrów kwadr., było wykorzystywane m.in. jako stołówka i świetlica. Ponieważ spore zadymienie było również w budynku głównym, podjęta została decyzja o ewakuacji 29 pensjonariuszy i czterech pracowników. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wstępne informacje mówią o tym, że wskutek pożaru doszło do zniszczenia instalacji elektrycznej związanej też z głównym budynkiem, ogrzewanym elektrycznie. Dlatego pensjonariusze zostali tymczasowo przeniesieni do budynku szkoły podstawowej w Korycinie.

"Szczęście w nieszczęściu"

- Szczęście w nieszczęściu, bo nikomu nic się nie stało i to jest najważniejsze - powiedział PAP wójt tej gminy Mirosław Lech. Potwierdził informacje, że samorząd użyczy pomieszczeń szkolnych na potrzeby pensjonariuszy ewakuowanych z placówki w Dzięciołówce.

Podkreślił, że samorząd służyć będzie pomocą tak długo, jak długo budynek prywatnego domu opieki społecznej nie będzie dopuszczony do ponownego użytkowania i nie będą mogli tam wrócić pensjonariusze i pracownicy.