Stołeczne przedsiębiorstwo ciepłownicze Veolia Energia Warszawa poinformowało, że w czwartek od godz. 8.15 w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na czwartek na godziny południowe.

Reklama

W środę wieczorem, w okolicy ul. Zagłoby również nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Cztery budynki na tej ulicy oraz po dwa na ulicach Keniga i Orląt Lwowskich są pozbawione ogrzewania. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na czwartek na godz. 12. Wcześniej w środę doszło też do awarii w okolicy ul. Grzegorzewskiej.

Kilka poważnych awarii sieci ciepłowniczej

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka poważnych awarii sieci ciepłowniczej. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. We wtorek w stolicy także doszło do awarii - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej oraz w rejonie ul. Jagiellońskiej było bez ogrzewania.

Reklama

Natomiast w piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.