Jak przekazało IMGW ostatni tydzień stycznia przywitał nas intensywnymi opadami śniegu na wschodzie kraju. Najbliższe dni upłyną pod znakiem zimowej pogody z opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Temperatura spadnie miejscami do -10°C - poinformowali w poniedziałek na Twitterze synoptycy.

Reklama

Ostrzeżenie IMGW

Wydali też ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem praktycznie w całym kraju. Najmocniej popada w południowych powiatach województwa podkarpackiego. Tam można się spodziewać przyrostu pokrywy śnieżnej o 30 cm do 35 cm.

Intensywnych opadów śniegu można spodziewać się też na wschodzie kraju w województwach: podlaskim, lubelskim i południowo- wschodnich powiatach woj. małopolskiego. Na terenach tych prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Reklama

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim kierowcy również muszą spodziewać się oblodzenia na drogach.

Jak poinformowało IMGW wzrośnie także prędkość i porywistość wiatru, co powodować będzie lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.