Asp. sztab. Katarzyna Zych przekazała w piątek, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod koniec stycznia interweniowali w hostelu pracowniczym w miejscowości Żabia Wola. Ze wstępnych informacji wynikało, że pomiędzy mieszańcami budynku doszło do awantury.

Reklama

Ofiara i sprawca byli pijani

- Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń jest nieprzytomny mężczyzna z krwawiącymi ranami w okolicy klatki piersiowej. Wezwany natychmiast zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 42-latka. W innym pokoju policjanci zastali drugiego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu. 52-latek z widocznymi ranami na ciele potrzebował pomocy medycznej i trafił do szpitala – podała asp. sztab. Zych.

Jak ustaliła PAP, obaj mężczyźni byli narodowości ukraińskiej i w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu. Gdy stan zdrowia 52-latka podejrzanego pozwolił na wykonanie czynności z jego udziałem, 52-latek został przesłuchany.

Reklama

Zarzut zabójstwa dla Ukraińca

- Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Zastosowany środek zapobiegawczy będzie wykonywany w areszcie śledczym w warunkach szpitalnych – podała policjantka.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.