Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji aktualne informacje o przerwach w dostawach publikuje na swojej stronie internetowej w zakładce "Wyłączenia awaryjne" oraz na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Według danych na stronie MPWiK obecnie awarie objęły zasięgiem sześć dzielnic i ponad sto posesji. Wody w kranach nie mają mieszkańcy rejonu ulic: Algierskiej i Zamienieckiej na Pradze-Południe, Ciszewskiego, św. Maksymiliana Kolbego i Puławskiej na Ursynowie, Mierosławskiego na Żoliborzu, Alej Jerozolimskich na Ochocie, Kolorowej w Ursusie oraz Solec w Śródmieściu.

Mróz powodem awarii

Rzecznik spółki Marek Smółka wyjaśnił PAP, że powodem awarii jest mróz. Przypomniał, że infrastruktura, którą zarządza MPWiK, jest w różnym wieku, a ta starsza jest mniej odporna na mrozy. Wskutek niskich temperatur dochodzi m.in. do rozszczelnień.

Przerwy w dostawach, jak wskazał rzecznik, trwają różny czas, ale nie dłużej niż dobę. Zapewnił, że na uszkodzenia sieci na bieżąco usuwają pracownicy spółki tak, aby woda znów mogła płynąć do mieszkańców.