Do schroniska dla nieletnich trafił zatrzymany przez policjantów z Sosnowca 15-latek, który w centrum miasta z nożem w ręku sterroryzował innych nastolatków, żądając od nich pieniędzy. Chłopak stanie przed sądem rodzinnym.
- poinformowała w czwartek sosnowiecka policja.
50 groszy i drobne przedmioty
Jak opisują policjanci, przerażeni nastolatkowie wyciągnęli wszystko, co mieli w kieszeniach. Łupem napastnika padło... 50 groszy i drobne przedmioty. Dziewczynki, które próbowały stanąć w obronie swoich kolegów również były zastraszane.
Policjanci szybko ustalili sprawcę, zatrzymali go następnego dnia. Przy nastolatku znaleziono również środki odurzające. W środę sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące. Za dokonanie rozboju z użyciem noża oraz posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem rodzinnym.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|