Dziennik Gazeta Prawana logo

15-latek zmarł na COVID-19 w szpitalu w Grudziądzu

7 kwietnia 2021, 13:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
szpital
<p>szpital</p>/ShutterStock
Koronawirus w Polsce. W szpitalu w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) zmarł chory na COVID-19 piętnastoletni pacjent. Chłopiec miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą z COVID-19, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.

 – przekazała PAP w środę rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

15-latek miał choroby współistniejące

Chłopiec miał choroby współistniejące. Z informacji PAP wynika, że związane były one m.in. z płucami.

 – zaznaczyła Hirsch-Lewandowska. Rzecznik prasowa szpitala potwierdziła, że to najmłodszy pacjent, który zmarł w tej placówce na COVID-19 w tym roku.

 – dodała.

W szpitalu w Grudziądzu, który jest jednym z głównych walczących z COVID-19 w regionie kujawsko-pomorskim, hospitalizowanych jest 339 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pod respiratorem przebywa tam 39 z nich.

 – poinformowała Hirsch-Lewandowska.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj