Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska w czwartek powiedziała, że policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na jednej z ulic Suchanina dwaj mężczyźni zniszczyli zaparkowany samochód. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że gdy 26-latek siedział w aucie razem ze znajomymi, podeszli dwaj mężczyźni, którzy metalowym narzędziem zaczęli uderzać w samochód pokrzywdzonego - dodała Ciska.

Reklama

Wybili szybę, uszkodzili karoserię i uciekli

Sprawcy wybili w aucie szyby, a także uszkodzili karoserię, po czym uciekli. 26-latek wycenił straty z tytułu tych zniszczeń na 1,5 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcy zniszczenia pojazdu od początku kwietnia prześladują 26-leteniego obywatela Ukrainy z powodu jego narodowości. W kwietniu publicznie znieważyli obywatela Ukrainy i grozili mu.

We wtorek rano policjanci zatrzymali obu mężczyzn. W środę podejrzani usłyszeli zarzuty karne w tej sprawie, w tym dopuszczenia się czynu o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, poręczenia majątkowe, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.