Dzięki wzorowej współpracy z mediami wizerunek sprawcy został rozpowszechniony, co przyniosło wymierny efekt. W dniu dzisiejszym 51-letni mieszkaniec Gliwic sam zgłosił się do jednostki policji - poinformowała w środę rzeczniczka częstochowskiej komendy podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Reklama

Jak sprecyzowała, mężczyzna zgłosił się do jednostki policji w Gliwicach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Informację na temat stawianego mu zarzutu policja ma przekazać później - dodała Chyra-Giereś.

Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej pracownika Straży Jasnogórskiej poszukiwali policjanci z częstochowskiego komisariatu I. W poniedziałek policja opublikowała film i zdjęcia, na którym zarejestrowano zajście z 19 marca, prosząc o pomoc w identyfikacji napastnika.

Widać na nich, jak pracownicy Straży Jasnogórskiej proszą o opuszczenie Kaplicy Matki Bożej mężczyznę, który nie ma założonej maseczki. Ten wychodzi z ławki, klęka, wykonuje znak krzyża i opuszcza świątynię w asyście strażników. Na nagraniu z innej kamery, zainstalowanej na zewnątrz Kaplicy, widać jak mężczyzna rzuca się na strażnika, zaatakowany pada na ziemię.

Jak opisywała policja, gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mężczyźnie uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię.