Informujemy, że 29 kwietnia na linii produkcyjnej w MESKO S.A. miał miejsce wypadek. W wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba. Natychmiast zostały powiadomione służby ratunkowe. Strefa wybuchu została zabezpieczona zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. Na miejscu prowadzone są czynności wyjaśniające przebieg i przyczyny zdarzenia. Zarząd MESKO S.A. powołał komisję, która wyjaśni przyczyny wypadku - można przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronach firmy.

Reklama

Ranna pracownica w szpitalu

O wypadku pierwsze poinformowały media lokalne. Z ich relacji wynikało, że w zakładzie doszło do wybuchu pocisku. Zaprzeczył jednak temu Łukasz Krzepkowski, pełniący obowiązki komendanta zakładowej straży pożarnej. Nie chciał też udzielić więcej informacji na temat wypadku.

Komisarz Anna Sławińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej potwierdziła, że do wypadku doszło w czwartek rano. Także policja na razie nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Ranna pracownica z oparzeniami twarzy i dróg oddechowych została zabrana do szpitala.

Reklama

Mesko S.A. z siedzibą w Skarżysku Kamiennej jest producentem amunicji i rakiet używanych m.in. przez Siły Zbrojne RP. Spółka produkuje także komponenty dla największych koncernów zbrojeniowych na świecie. Od 2015 r. Mesko jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Skarżyskie zakłady są dostawcą m.in. przeciwlotniczych przenośnych zestawów rakietowych Grom i Piorun.